
Данас обиљежавање 25 година од страдања Срба у Брадини
Преживјели и протјерани Срби из коњичког села Брадина данас ће у сеоском Храму Вазнесења Господњег и порти обиљежити 25 година како су злочинци из редова муслиманских и хрватских снага побили њихове браћу, сестре, мајке, очеве, родбину, кумове и комшије, спалили ово и околна села, а њих заувијек протјерали са вјековних огњишта. Тог 25. маја 1992. године на најбруталнији начин убијено је 48 српских цивила, остали одведени у логоре и протјерани, а Храм Вазнесења Господњег запаљен и срушен. Програмом обиљежавања предвиђено је да у обновљеном Храму Вазнесења Господњег у 10.00 часова Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије, уз саслужење свештенства Српске православне цркве, служи Свету архијерејску литургију. Парох коњички јереј













