
Вечерње новости: Хрватска дугује Србима за изгубљену имовину 35 милијарди долара, дуг пензионерима најмање милијарду евра
Срби из Хрватске, 22 године од окончања рата и даље воде у Загребу и другим градовима мноштво спорова због права која су им ускраћена током рата деведесетих, и већину њих губе. Нису то само спорови везани за неисплаћене пензије између 1991-1998, које су се последњих дана нашле у фокусу, већ и у вези са станарским правом и изгубљеном имовином, вредном 35 милијарди долара. Овај износ је потврђује Саво Штрбац, први човек документарно-информационог центра “Веритас”, био наведен и у српској контратужби против Хрватске пред Међународним судом правде, пишу данас “Вечерње новости”. Дуг пензионерима најмање милијарду евра Буру у јавности изазвао је став Међународне организације рада (ИЛО), да Хрватска није дужна да










