
Прослава свештеномученика Саве горњокарловачког
У понедељак 17. јула текуће године, у Саборном храму Светог оца Николаја Мирликијског у Карловцу, прослављена је успомена на патрона Епископије горњокарловачке, Светог свештеномученика Саву, Епископа горњокарловачког и са њим пострадале свештеномученике и мученике. Вјерни народ са свих крајева Епископије горњокарловачке, окупило се данас у Светом храму, да једним устима и једним срцем узнесе пјесму дивним угодницима Божијим, који пострадаше за вјеру и примише вијенац мучеништва на небесима. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ горњокарловачки г. Герасим, уз саслужење: протојереја-ставрофора Јеленка Стојановића, протојереја-ставрофора Радослава Анђелића, протојереја Милана Симића, протојереја Саше Умићевића и ђакона Будимира Кокотовића. По прочитаном одломку из Јеванђеља, присутним вјерницима бесједом се обратио игуман Георгије (Станковић),













