
Stevo Vito svjedočio o fizičkom maltretiranju u logoru “Silos”
Nekadašnji policajac iz Sarajeva Stevo Vito svjedočio je danas pred Sudom BiH kako je fizički maltretiran u logoru “Silos” na suđenju osmorici optuženih za ratni zločin počinjen na području Hadžića. Dodatni svjedok Tužilaštva BiH govorio je o višegodišnjem zatočeništvu u logoru “Silos”, kasarni “Krupa” i Osnovnoj školi “9. maj” u Pazariću. Vito je rekao da je 10. maja 1992. napustio Sarajevo i vratio se u selo Kazine Bare u blizini Pazarića, prenosi Birn. On je naveo da su mu u kuću 23. maja 1992. došla dva policajca, Osman i Nihad, i odveli ga s dvojicom ujaka kombijem do Društvenog doma u Pazariću na ispitivanje. – Tražili su od mene da












