
Mirko Stamenković: Zabrana “Novosti” latinicom
Glavni urednik (1969-1973): Grafičari javljaju da im je direktorka štamparije “Borbe” u Zagrebu zabranila da štampaju “Novosti” Kada su “Novosti” već bile negde blizu “Himalaja u novinskom tiražu Jugoslavije”, u redakciji se rodila ideja – da “Novosti” u Zagrebu štampamo i latinicom. Istina, ideja nije originalna. “Borba” se u celom posleratnom vremenu u Beogradu štampala ćirilicom, a u Zagrebu latinicom. Ali tiražno, “Borba” je već bila na izdisaju. I zamisao je bila da popunimo tu “prazninu”. Ni danas ne znam šta me je nateralo da toga dana, kada je trebalo da se štampa prvi broj latinicom, dođem u Zagreb. Već na portirnici u hotelu me je čekala poruka: grafičari javljaju













