
Скандал У Вуковару: Колинда дошла у усташким чизмама
Међу бројним окупљеним нашао се државни врх Хрватске, а посебну пажњу привукла је председница Колинда Грабар-Китаровић, која је дошла у “зенгама” Обележавање 26. годишњице страдања Вуковара у такозваном “Домовинском рату”, данас је у току у Хрватској, као и Дан сећања на жртве Вуковара 1991. године. Међу бројним окупљеним нашао се државни врх Хрватске, а посебну пажњу привукла је председница Колинда Грабар-Китаровић, која је дошла у “зенгама”, чизмама усташа. На опаску новинара како је у Вуковар дошла обучена у вуковарске жуте Боровске чизме, такозване “зенге” које су 1991. носили хрватски бранитељи Вуковара, Колинда је рекла да тиме “жели да поручи како су Вуковару потребна радна места и за бољу будућност”. Грабар-Китаровић













