
Знатан број Срба нестао из Карловца, али живот се обнавља
Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је данас да је знатан број Срба након рата и распада бивше Југославије нестао из Карловца, али да се живот у том граду обнавља у мјери у којој је то могуће. Подсјећајући да је Саборни храм Светог оца Николаја Мирликијског био срушен, Додик је рекао новинарима да се у Карловцу обнавља црквени и парохијски живот, те да је у тај град данас дошао да подржи Српску православну цркву и Епархију горњокарловачку, у којој се слави крсна слава Свети Трифун. “Дошао сам на позив Његовог преосвештенства епископа горњокарловачког Герасима како бих са свештенством и вјерницима подијелио тај важан тренутак. Овдје сам да будем с њима,













