
АКЦИЈА У БАЊАЛУЦИ ПОВОДОМ 9. МАЈА
БАЊАЛУКА, /СРНА/ – Друштво српско-руског приjатељства “Братство” организоваће на Тргу Краjине у Бањалуци промотивну акциjу поводом 9. маjа, Дана побjеде над фашизмом. Акциjа ће бити одржана у сриjеду, 9. маjа, од 10.00 до 13.00 часова, а уз гесло акциjе “Памтимо! Поносимо се!” грађанима Бањалуке диjелиће се “Георгиjанске ленте” и информативни материjал, у знак сjећања на побjеду у Другом свjетском рату као и на српске и руске борце коjи су дали животе у антифашистичкоj борби, саопштено jе из Друштва српско-руског приjатељства “Братство”. Акциjа “Памтимо ! Поносимо се!” одржава се у Русиjи већ шест година,а проширила се и на остале земље, тако да ће ове године бити организована у Украjини, Францускоj, Пољскоj, САД…








