
ОБИЉЕЖАВАЊЕ 69 ГОДИНА БИТКЕ НА СУТЈЕСЦИ
Годишњица Битке на Сутjесци, коjа jе вођена против њемачког окупатора 1943. године, биће обиљежена испред централног споменика на Тjентишту у сриjеду, 13. jуна, под покровитељством Владе Републике Српске, у сарадњи са општином Фоча и Националним парком „Сутjеска“.Годишњица Битке на Сутjесци биће обиљежена у духу антифашизма, коjи, традиционално, баштини српски народ, речено jе данас у Фочи на сjедници републичког Пододбора за обиљежавање Битке на Сутjесци. “Обиљежавању ће присуствати и малоброjни учесници ове хероjске битке, а имамо наjаву доласка аутобуса са представницима СУБНОР-а из Србиjе и Црне Горе. Постоjи и могућност доласка делегациjе СУБНОР-а Федерациjе БиХ”, рекао jе Срни предсjедник Пододобора за обиљежавање Битке Велимир Дуњић. Обиљежавање 69-годишњице Битке на Сутjесци почеће у 11.00 часова, свечаним полагањем виjенаца на спомен-костурницу, гдjе леже












