
OBILJEЖAVANJE 69 GODINA BITKE NA SUTJESCI
Godišnjica Bitke na Sutjesci, koja je vođena protiv njemačkog okupatora 1943. godine, biće obilježena ispred centralnog spomenika na Tjentištu u srijedu, 13. juna, pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srpske, u saradnji sa opštinom Foča i Nacionalnim parkom „Sutjeska“.Godišnjica Bitke na Sutjesci biće obilježena u duhu antifašizma, koji, tradicionalno, baštini srpski narod, rečeno je danas u Foči na sjednici republičkog Pododbora za obilježavanje Bitke na Sutjesci. “Obilježavanju će prisustvati i malobrojni učesnici ove herojske bitke, a imamo najavu dolaska autobusa sa predstavnicima SUBNOR-a iz Srbije i Crne Gore. Postoji i mogućnost dolaska delegacije SUBNOR-a Federacije BiH”, rekao je Srni predsjednik Pododobora za obilježavanje Bitke Velimir Dunjić. Obilježavanje 69-godišnjice Bitke na Sutjesci počeće u 11.00 časova, svečanim polaganjem vijenaca na spomen-kosturnicu, gdje leže












