arrow up

Подијелите вијест:

Заев Холокауст назвао „јеврејском традицијом”, па се извинио

Премијер Северне Македоније Зоран Заев извинио се синоћ путем Фејсбука што је у говору на обележавању 76 година од депортације тамошњих Јевреја у нацистички логор Треблинку, Холокауст уместо „трагедијом” назвао „јеврејском традицијом”, преноси Танјуг.

Зоран Заев (Фото А. Васиљевић)
Зоран Заев (Фото А. Васиљевић)

Како преноси plusinfo.mk, Заев је на овој друштвеној мрежи изнео тврдњу да је у питању ненамерна грешка.

„У мом обраћању на догађају поводом 76 година од депортације македонских Јевреја у нацистички логор Треблинка и званичном отварању музејске изложбе у Меморијалном центру Холокауста, направио сам ненамерну грешку”, навео је Заев.

Он је написао да је у делу говора који гласи: „Холокауст није само јеврејска трагедија, нити само једна мрачна страна Другог светског рата. Уз сав ужас, тај геноцид је упозорење и лекција за све нас, које год да смо вере, и за сва времена”, ненамерно уместо речи „трагедија” изговорио реч „традиција”.

„Свакако се ради о ненамерном лапсусу, грешци због које се извињавам”, поручио је Заев.

Он је даље оценио да његово обраћање „у целини недвосмислено одражава дух осуде геноцида над Јеврејима и наклоност према породицама жртава Холокауста”.

„Грешка није објављена на званичној страници Владе, како не би повредила било чија осећања”, навео је Заев.

Извор: ПОЛИТИКА

ПОКОЉ - Назив за систематски државни злочин геноцида почињен над православним Србима током Другог светског рата од стране Независне Државе Хрватске на цијелом њеном територију.
ПОКОЉ – Назив за систематски државни злочин геноцида почињен над православним Србима током Другог светског рата од стране Независне Државе Хрватске на цијелом њеном територију.

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Срби – народ који нестаје

Из продукциjе Приjатељ Божjи представљамо вам дугометражни документарни филм коjи представља живо сведочанство

Šušnjar 1941.

Proceedings – papers, testimonies and documents Oštra Luka, 2008. Српски Available in Adobe

РТРС – ОЛУЈНО НЕВРИЈЕМЕ

РТРС – ОЛУЈНО НЕВРИЈЕМЕ Документарни филм аутор Недељко Лаjшић уредник документарног програма Игор

Прилози – слике

Евица Басташић (ауторова мајка) за таром Народна ношња у западној Славонији Стево Басташић,

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​