arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Укључити се у борбу против мржње и екстремизма

Ustaski_simbol

Омбудсмани у БиХ позивају све грађане и владине институције да се, поводом Међународног дана толеранције, активно укључе у борбу против страха, мржње и екстремизма посредством дијалога и кроз разумијевање и међусобно поштовање.

Институција Омбудсмана у складу са својим мандатом предузима мјере с циљем унапређења остваривања права грађана, слободе и напретка на свим подручјима, као и изградње друштва заснованог на принципима толеранције, поштовања, дијалога и сарадње између различитих етничких, вјерских и језичких група, саопштено је из институције Омбудсмана БиХ.

Број предмета у раду у Одјељењу за елиминацију свих облика дискриминације институције Омбудсмана БиХ само у претходној години је износио 230, али је и даље нижи од процијењеног обима присутности дискриминације у БиХ.

Највећи проблем код испољавања нетолеранције је неспремност друштва да одбаци стереотипе и предрасуде и да буде толерантније према појавама које нису у складу са ставовима већине, али управо у томе се огледа ниво достигнуте културе људских права.

 

Извор: srna

 

Везане вијести:

Макета са усташким знаком – увреда јасеновачким жртвама

УСТАШКИ СИМБОЛИ И НДХ ПОСТАЛИ „УМЈЕТНИЧКА СЛОБОДА“

ИСПИСАНИ ГРАФИТИ УВРЕДЉИВИ ЗА СРБЕ

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Добри мој!

Кажеш „Не желим тамо да идем. Отерали су ме. Нас су отерали. Нећу

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​