arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Uhapšen Tomislav Duić, komandant zloglasnog logora „Lora“

Tomislav Duić
Tomislav Duić

Poslije petnaest godina bježanja od hrvatskog pravosuđa, jutros je, ispred svoga stana u Splitu, uhapšen Tomislav Duić, komandant zloglasnog logora „Lora“.

Duić se tereti za zlostavljanje i ubistvo srpskih zarobljenika. Tijela logoraša Bojana Vesovića, Dušana Jelića i Vlade Savića, ekshumirana su na području Livna.

Duić je, pišu hrvatski mediji, pravosnažno osuđen na osam godina zatvora, u postupku „Lora 1“, u kome se nikada nije pojavio, a za zločine se tereti i u postupku „Lora 2“.

Nakon hapšenja Emilija Bungura krajem avgusta prošle godine u Žaboriću, Duić je bio jedini iz slučaja „Lore“ koji je bio nedostupan hrvatskom pravosuđu. Njegovim hapšenjem nema više nedostupnih i onih koji su u bijegu, javljaju hrvatski mediji

Izvor: Radio Tlevizija Republike Srpske

 

Vezane vijesti:

Hrvatske sudije su Tuđmanovi borci

Zaboravili torturu u „Lori“

24. godine od osnivanja hrvatskog logora Lora u Splitu

NAJNOVIJE VIJESTI

Vlak za Bajmok

Kamo ćemo? Pa opet u vagon. Marveni, dakako! Slika uobičajena – peć gori,

Čekamo vlak za Baju

Konačno zviždi, fućka lokomotiva. Počinje graja, glasno se razgovara… Motam ceradu, a ona

U Pečuhu smo

„Dižite se i iznosite stvari“, oglasi se Stevo. Sve smo iznijeli i poredali

U vagonu za Pečuh

Sve je tako potrajalo do onog dana kad Stevo reče: „Danas, negdje predvečer,

U toploj kući

„Ajmo, na posao, da djeca ne čekaju“, naredi Joško. Došli smo do dvorišta

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​