Рубрика о Томпсону налази се унутар главне рубрике на страници названој „О граду“.
Већина вијести у рубрици односи се на прославу 23. године од хрватске војно-полицијске акције „Олуја“ током које је протјерана већина српског становништва из Хрватске, укључујући Глину гдје је прије рата 1991. живјело више од 60 одсто Срба.
У једној од тих вијести, међу музичарима који су наступали на прослави „Олује“ у Глини, наведен је и „легендарни Марко Перковић Томпсон“. Ту су још објављена и обавјештења камперима и мотоклубовима поводом његовог концерта.
Томпсон је у августу ове године наступио у Глини на обиљежавању годишњице „Олује“, највећег егзодуса Срба од Другог свјетског рата. Концерт је започео пјесмом „Бојна Чавоглаве“ и усташким поздравом „За дом спремни“.
Један од најсвирепијих злочина над Србима у НДХ био је покољ у цркви у Глини 29. јула 1941. године. Усташе су окупиле Србе из Глине и околних села у православној цркви Пресвете Богородице, поклали њих 1.764 и спалили цркву. На мјесту где је била црква била је подигнута је полицијска станица.
Једини преживјели био је Љубан Једнак, који је преминуо у Београду 1997. године.
Група хрватских ветерана је прошле године у Глини ометала комеморацију убијеним Србима, коју је организовало Српско национално вијеће, на простору гдје је некад била православна црква и гдје се догодио један од најмонструознијих злочина у НДХ.
Проусташком пјевачу Марку Перковићу Томпсону посљедњих неколико година забрањени су наступи у Аустрији, Швајцарској, Њемачкој, али и Словенији.
Након што му је забрањен концерт у Марибору, Томпсон је тражио да га заштити државни врх. Тада су предсједник Хрватске Колинда Гарбар Китаровић и премијер Андреј Пленковић стали у Томпсонову одбрану, али без усјпеха.
Извор: РТРС