Rubrika o Tompsonu nalazi se unutar glavne rubrike na stranici nazvanoj „O gradu“.
Većina vijesti u rubrici odnosi se na proslavu 23. godine od hrvatske vojno-policijske akcije „Oluja“ tokom koje je protjerana većina srpskog stanovništva iz Hrvatske, uključujući Glinu gdje je prije rata 1991. živjelo više od 60 odsto Srba.
U jednoj od tih vijesti, među muzičarima koji su nastupali na proslavi „Oluje“ u Glini, naveden je i „legendarni Marko Perković Tompson“. Tu su još objavljena i obavještenja kamperima i motoklubovima povodom njegovog koncerta.
Tompson je u avgustu ove godine nastupio u Glini na obilježavanju godišnjice „Oluje“, najvećeg egzodusa Srba od Drugog svjetskog rata. Koncert je započeo pjesmom „Bojna Čavoglave“ i ustaškim pozdravom „Za dom spremni“.
Jedan od najsvirepijih zločina nad Srbima u NDH bio je pokolj u crkvi u Glini 29. jula 1941. godine. Ustaše su okupile Srbe iz Gline i okolnih sela u pravoslavnoj crkvi Presvete Bogorodice, poklali njih 1.764 i spalili crkvu. Na mjestu gde je bila crkva bila je podignuta je policijska stanica.
Jedini preživjeli bio je Ljuban Jednak, koji je preminuo u Beogradu 1997. godine.
Grupa hrvatskih veterana je prošle godine u Glini ometala komemoraciju ubijenim Srbima, koju je organizovalo Srpsko nacionalno vijeće, na prostoru gdje je nekad bila pravoslavna crkva i gdje se dogodio jedan od najmonstruoznijih zločina u NDH.
Proustaškom pjevaču Marku Perkoviću Tompsonu posljednjih nekoliko godina zabranjeni su nastupi u Austriji, Švajcarskoj, Njemačkoj, ali i Sloveniji.
Nakon što mu je zabranjen koncert u Mariboru, Tompson je tražio da ga zaštiti državni vrh. Tada su predsjednik Hrvatske Kolinda Garbar Kitarović i premijer Andrej Plenković stali u Tompsonovu odbranu, ali bez usjpeha.
Izvor: RTRS