arrow up

Подијелите вијест:

Штрбац против повлачења тужби

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat/Savo Strbac.jpg

Директор Документационо- информативног центра “Веритас” Саво Штрбац противи се повлачењу тужби за геноцид коjе су међусобно поднеле Хрватска и Србиjа.

“За будућност и помирење хрватског и српског народа, чиjе односе ништа не оптерећуjе као питање геноцида, пресуда Међународног суда правде без обзира каква, била би боља од извансудског договора политичких елита у Србиjи и Хрватскоj”, казао jе Штрбац.

Он сматра како би таква нагодба значила само привремено стављање “под тепих” тог проблема, коjи би “доласком нових елита на власт могао изаћи испод тепиха у наjгорем облику”.

Штрбац jе рекао да jе изjава хрватске министарке спољних послова Весне Пусић, да ће Загреб повући тужбу против Србиjе, “помало извучена из контекста” и додаjе како jе и раниjе из Хрватске било таквих наjава, као и да су хрватски државници говорили да су за повлачење тужби, ако тиме могу добити све што су тражили на суду, али да никада нису рекли шта ће направити са захтевима из српске тужбе.

Извор: B92.net

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Влак за Бајмок

Камо ћемо? Па опет у вагон. Марвени, дакако! Слика уобичајена – пећ гори,

Чекамо влак за Бају

Коначно звижди, фућка локомотива. Почиње граја, гласно се разговара… Мотам цераду, а она

У Печуху смо

„Дижите се и износите ствари“, огласи се Стево. Све смо изнијели и поредали

У вагону за Печух

Све је тако потрајало до оног дана кад Стево рече: „Данас, негдје предвечер,

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​