arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Спомен-обиљежје посвећено мајкама

У порти Саборног храма Пресвете Богородице у Бијељини данас су постављени темељи за изградњу спомен-обиљежја, посвећеног свим мајкама које су изгубиле синове у неком од претходних ратова – од Косовске битке до данас.

У порти Саборног храма Пресвете Богородице у Бијељини данас су постављени темељи за изградњу спомен-обиљежја, посвећеног свим мајкама које су изгубиле синове у неком од претходних ратова - од Косовске битке до данас.
Постављени темељи за изградњу спомен-обиљежја

Изградњу спомен–обиљежја благословио је Његово пресвештенство епископ зворничко-тузлански Хризостом, а подршку Удружењу породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице, које је предложило постављање изградњу, дало је Одјељење за борачко-инвалидску заштиту Бијељина.

Предсједник Удружења Смиља Митровић рекла је новинарима да ће спомен-обиљежје бити изграђено по узору на фигуру мајке која држи дијете у наручју, а идејни творац бисте је професор београдског Богословског факултета Рајко Блажић.

Митровићева је додала да би споменик требало да буде завршен до Видовдана.

Из Удружењу породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице наводе да су у овој години пронађени остаци једног војника и једног цивила са простора Мајевице, а да ће у наредној години приоритетно радити на проналаску још 65 несталих бораца и цивила.

Идејно рјешење спомен-обиљежја, посвећеног свим мајкама које су изгубиле синове у неком од претходних ратова - од Косовске битке до данас.
Идејно рјешење спомен-обиљежја, посвећеног свим мајкама које су изгубиле синове у неком од претходних ратова – од Косовске битке до данас.

 

Извор: srna

 

Везане вијести:

Удружење породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице трага за још 65 особа

Теже пробити ћутање него коридор

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​