arrow up

Подијелите вијест:

Скинута усташка спомен – плоча у Јасеновцу

У Јасеновцу је јутрос скинута спорна плоча ХОС-а на којој је исписан усташки поздрав “За дом спремни”.

Уклањање плоче у Јасеновцу (Фото: Twitter)
Уклањање плоче у Јасеновцу (Фото: Twitter)

Четворица ветерана ХОС-а стражарила су ноћас крај спомен-плоче са усташким поздравом “За дом спремни” у Јасеновцу, након што су се појавиле гласине да ће она бити уклоњена током ноћи.

Спекулише се да су ХОС-овци постигли договор са владом Андреја Пленковића да се плоча измјести из Јасеновца, а као вјероватна локација спомиње се Новска. На основу овог договора, са плоче неће бити уклоњен усташки поздрав.

Извор: Индекс

Везане вијести:

Немачки медији: “Усташки поздрав у Јасеновцу мора срушити хрватску владу!”

Бискуп Узунић: „За дом спремни“ је „дизао морал“ младићима из ХОС-а?!

Пуповац: Китаровићева се сврстала међу оне који измишљају историју

Хасанбеговић: „За дом спремни“ усташки поздрав, али га не треба забрањивати

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Србија и случај Грас

Пише Ратко Дмитровић Држава Израел ставила jе поред имена немачког нобеловца Гинтера Граса

Папа не долази у Србију

Наjрадосниjим поздравом “Христос васкрсе! Заиста васкрсе!” Његово преосвештенство владика Никанор (Богуновић) свим православним

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​