arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Novi Sad: Program povodom 100 godina od završetka Velikog rata

Novi Sad – Dom Vojske – Program posvećen 100 – godišnjici od završetka Velikog rata u izvođenju naših gostiju iz Svilajnca i Despotovca.


U četvrtak 13. decembra 2018. godine, u 19 časova u Domu vojske Novi Sad, Beogradski kej 9, održaće se program posvećen 100 – godišnjici od završetka Velikog rata.

Organizatori programa su Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca  „Stevan Sinđelić“ – Svilajnac  i Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca  – Despotovac.

Suorganizatori su Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca  „Obilić 1912-1918“ – Novi Sad i Komanda prve brigade Kopnene vojske Srbije.

Pozdravnu reč daće: Prezviter Đorđe Stojisavljević, vojni sveštenik i Darko Milojković, predsednik Udruženja „Obilić 1912-1918“.

Program posvećen 100 – godišnjici od završetka Velikog rata :
Izložba slika ulja na platnu posvećena tematici od 1912-1918. g. urađenih na likovnoj koloniji „Crkvenačka  paleta“ povodom 100 godina od Kumanovske bitke.
Dramski deo – sastavljen od fragmenata koji se odnose na slavne dane i bitke srpskih junaka do slobode i pobede – Dramski studio Despotovac
Trubač Boža Mladenović – sa izvođenjem kompozicija: Marš na Drinu,Tamo daleko …
pratnja i učešće u programu.
Narodni pojac – Milija Radivojević –Baja , ima trajne snimke za RTV-Beograd.

Gostovanje i izvođenje programa imaju za cilj obeležavanje 100 godina od završetka velikog rata 1914-1918, približavanje mladim generacijama herojska dela predaka, a ujedno i iniciranje i podizanje spomenika u sredinama gde ih nema.

Izvođači programa iz Svilajnca i Despotovca su do sada gostovali u Domovima  vojske – Niš, Beograd, Vranje kao i u Jagodini, Lapovu, Despotovcu, Svilajncu, Žabaru i mnogim selima po školama i domovima kulture.

Dođite da se zajedno sa našim gostima „prošetamo“ kroz muzički i istorijski vremeplov.

Očekujemo vas sa radošću.

Ulaz slobodan

Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca  „Obilić 1912-1918“ – Novi Sad

Imejl: srpskidobrovoljci.ns.[email protected]

Veb-sajt: www.srpskidobrovoljcins1912-1918.org

Fejsbuk: Udruženje dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca – Novi Sad

Izvor: Udruženje dobrovoljaca 1912-1918 njihovih potomaka i poštovalaca – Novi Sad

Vezane vijesti:

Veliki rat – kultura sjećanja

Treba li od Hrvatske i Slovenije tražiti odštetu za Veliki rat?

Veliki rat i megalomanske ambicije

NAJNOVIJE VIJESTI

Dara Banović

Dara Banović, iz sela Veliko Palančište, opština Prijedor, Republika Srpska, je živi svjedok

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​