arrow up

Подијелите вијест:

Надлежни да реагују на пријетње смрћу Ђенићу

Савез комунистичке омладине Југославије /СКОЈ/ са сједиштем у Београду затражио је од надлежних да реагују јер су непознате особе, које су се представиле као припадници Хрватске странке права и сљедбеници усташког поглавара Анте Павелића, запријетиле смрћу првом секретару СКОЈ-а Александру Ђенићу.


“Поручујемо усташама да друг Александар Ђенић, као потомак партизана и као комуниста, неће устукнути пред овим претњама”, наводи се у саопштењу СКОЈ-а.

Наведено је да је пријетња услиједила након што је у медијима пласирана информација да су непознате особе ишарале породичну гробницу вође некадашње Независне Државе Хрватске /НДХ/ Анте Павелића у Мадриду симболима српа и чекића, звијезде петокраке и натписима СКОЈ.

Оцијењено је да су пријетње упућене Ђенићу посљедица антикомунистичке хистерије у бившим социјалистичким земљама, гдје “злочинци данас имају своје следбенике”.

“Наша организација ће се увек доследно борити против повампирења фашизма, а самим тим и усташтва као једног од његових облика”, истичу из СКОЈ-а.

Из СКОЈ-а наводе да су они сљедбеници партизана, који су предвођени комунистима побиједили фашизам и усташе.

“Ми се том борбом поносимо, јер након те величанствене победе грађен је један праведнији свет, који је био по мери човека, који је ширио братство и јединство међу народима”, поручили су из СКОЈ-а.

Извор: СРНА

ПОКОЉ - Назив за систематски државни злочин геноцида почињен над православним Србима током Другог светског рата од стране Независне Државе Хрватске на цијелом њеном територију.
ПОКОЉ – Назив за систематски државни злочин геноцида почињен над православним Србима током Другог светског рата од стране Независне Државе Хрватске на цијелом њеном територију.

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ми што нас Вукашинове очи боле..

Ми, зањихани, јадовничком успаванком из суза бакиних. Јадовничани,Ми што нас воде,очи ископане.Вукашинове,Херцеговачке,Kлепачке,Наше свете,

Немања Девић: Логор НДХ Земун, једно од најстрашнијих места ужаса и смрти на територији данашње српске престонице

Стереотип који опстаје до данашњих дана (просто је нејасно како и зашто, вероватно добрим делом нашом инертношћу) је да је логор на Старом сајмишту био само јеврејски логор и да су жртве готово искључиво јеврејске.

Завет и исповест

Узрастање без завета, мора створити слабе, перверзне и користољубиве људе. Нарцисе и егоцентрике.

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​