
Pomen stradalim bilogorcima
U hramu Svetog Marka u Beogradu danas je služen parastos i održan pomen poginulim borcima Teritorijalne odbrane opštine Grubišno Polje u građanskom ratu u Hrvatskoj od 1991. do 1995. godine, te civilima sa područja istočne Bilogore, stradalim u periodu od 1991. do 1997. godine. Inicijativa za obilježavanja ovih događaja u kojima su život izgubile 63 osobe i čiji su egzekutori pripadnici paravojnih formacija, terorističkih grupa i pojedinci organizovani ili podržani od hrvatskih vlasti, došla je od Zavičajnog udruženja “Bilogora”, čije je sjedište u Beogradu, a parastos je početkom u 11.00 časova služio protojerej-stavrofor Trajan Kojić, uz sasluženje više sveštenika, saopšteno je Srni iz ovog udruženja. Većinu stradalih, 37 od ukupnog












