
BL: Svijeće za Srbe, žrtve “Oluje”
Povodom 19. godišnjice stradanja krajiških Srba u akciji hrvatske vojske “Oluja”, u banjalučkom hramu Hrista Spasitelja brojni građani zapalili su svijeće. Prisluživanjem svijeća u porti hrama Hrista Spasitelja sinoć je u Banjaluci počelo obilježavanje 19 godina od progona Srba iz Republike Srpske Krajine. Direktor Dokumentaciono-informacionog centra “Veritas” Savo Štrbac rekao je u obraćanju da se progona Srba iz Republike Srpske Krajine treba sjećati zato što narod koji zaboravi svoju prošlost nema ni budućnost. On je naglasio da se iz cijelog period rata i porata od 1991. do 1998. godine na spisku “Veritasa” nalazi više od 7.000 srpskih žrtava, među kojima je nerasvijetljena sudbina za njih 1.900. “Upravo njima svih ovih












