
Почело обиљежавање 26 година од страдања Срба
У Сијековцу је почело обиљежавање 26 година од страдања 46 Срба у овом селу на подручју општине Брод. Тим поводом Свету литургију у Цркви Свете великомученице Огњене Марије служи локално свештенство у присуству Његовог преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија. Литургији присуствују представници Министарства рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске, посланик у Народној скупштини Републике Српске Вукота Говедарица, предсједник Одбора за тражење заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Републике Српске Марко Грабовац, министар безбједности БиХ Драган Мектић, као и начелник општине Брод Илија Јовичић. Литургији присуствују и други представници удружења проистеклих из одбрамбено-отаџбинског рата, чланови породица настрадалих и многобројни вјерници. По завршетку литургије биће служен парастос и положени вијенци на спомен-плочу настрадалима,













