
Ко је све одговоран за распад Југославије: Словенци први повукли ногу!
Југославија је за нас историјски мртва – рекли су словеначки интелектуалци својим српским колегама две године пре Милошевићеве Осме седнице и четири и по године пре Туђмановог избора за новог поглавника Хрватске, а Михаило Марковић, Љубомир Тадић и Добрица Ћосић су се три сата касније у чуду питали: јесмо ли их добро чули… Олако се … заборавља да је ногу прва повукла Словенија, и то много пре него што су на политичком небу изнад Хрватске и Србије засијале звезде Фрање Туђмана и Слободана Милошевића. Још с јесени 1985, две године пре Милошевићевог „крштења“ на Осмој седници и четири и по године пре него што Хрвати у Туђману препознају свог новог











