
Ратни командант паравојне јединице ЗНГ “Тигрови” кандидат за министра одбране
Кандидат за новог хрватског министра одбране је пензионисани генерал Томислав Медвед, ратни командант „Тигрова“, објавио је премијер Тихомир Орешковић. “Имамо министра бранитеља, то је генерал Томо Медвед. Данас смо сели, упознали се. Част ми је што имамо бранитеља овог калибра. Бићемо партнери, упознали смо се прошле седмице. Честитам, добро дошао у тим’, рекао је Орешковић новинарима у Сабору. Како каже, нови министар бранитеља ће имати стопостотну подршку и њега као партнера да решавамо проблеме које имају. “Он ће бити кључна фигура не само као министар, већ и као партнер у влади”. Медвед је захвалио премијеру и Домољубној коалицији што су препознали њега као особу спремну да преузме ту веома одговорну













