
Вулин: Београд је бомбардован да би био уништен
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Александар Вулин изјавио је да је нацистичка Њемачка 6. априла 1941. године бомбардовала небрањени Београд без објаве рата, не зато да га војнички порази, већ да га уништи. Вулин је рекао да је то бомбардовање било најразорније од свих бомбардовања у историји Београда, а да је, према процјенама, убијено између 2.000 и 4.000 људи, а можда и више. “Убијали су жене и децу, убијали су без икакве дискриминације, убијали су их јер су били грађани Београда”, нагласио је Вулин након што је положио вијенац на споменик жртвама бомбардовања Београда у Другом свјетском рату на београдском Новом гробљу. Он је нагласио да













