
Аустрија жели власништво над Хитлеровом кућом
Аустријска Влада саопштила је да планира да преузме власништво над кућом у којој је рођен Адолф Хитлер како више не би била у жижи интересовања симпатизера нацизма. Званичници истичу да је одлука донесена након вишегодишње расправе о томе како спријечити неонацистичко интересовање. Хитлер је рођен у кући у граду Браунау ам Ин у априлу 1889. године. Аустријска Влада је 1972. године изнајмила кућу у којој је годинама био смјештен центар за људе са инвалидитетом. Објекат је испражњен 2011. године након спора између власти и власника Герлинде Пормер, која је одбила да дозвили обнову куће. Портпарол аустријског Министарства унутрашњих послова Карл-Хајнц Грундбок изјавио је да ће нови план обухватити понуду за












