
Скандал на ХРТ-у, калуђер бранио НДХ
Калуђер из доминиканског самостана у Сплиту Лука Прцела јутрос је на миси, коју је преносила Хрватска телевизија, промовисао усташки режим – злочиначку Независну Државу Хрватску /НДХ/ и поручио да хрватски народ не смије допусти да било ко по њему “пљује”. Он је замјерио хрватском предсједнику Колинди Грабар Китаровић што је изјавила да НДХ није била независна и да је била злочиначка, те запитао – ко каже да је данашња Хрватска држава независнија од оне која је била од 1941. до 1945. године. “Ако је морала то рећи пред Американцима, онда постављам њој питање зашто ниси рекла – па нисмо ми Хрвати бацили атомску бомбу на Хирошиму и Нагасаки. Па нисмо












