
Sjećanje na stradale vojnike JNA u “Tuzlanskoj koloni”
Mirnom šetnjom, polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća, uz kratak vjerski pomen na Brčanskoj malti u Tuzli, obilježena je 24. godišnjica stradanja 59 pripadnika JNA u Tuzlanskoj koloni. Skup je protekao bez incidenata uz jake mjere obezbjeđenja. Komemorativni skup nastavlja se u Bijeljini kod Spomen-kosturnice u kojoj je sahranjeno 25 vojnika ubijenih u Tuzlanskoj koloni. Pomenu su prisustvovali ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Milenko Savanović, predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Milomir Savčić, potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, delegacija Narodne skupštine Republike Srpske koju čine narodni poslanici Vojin Mitrović, Igor Ostojić, Milan Dakić i Neda Petrić, predstavnici Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka Oružanih snaga BiH i porodice poginulih









