
Ribnik- Ogroman doprinos 17. Lake pješadijske brigade (FOTO/VIDEO)
U pograničnoj opštini Srpske, Ribniku, obilježene su 24 godine od formiranja 17. lake pješadijske brigade, koja je dala značajan doprinos u stvaranju Republike Srpske.U ovoj opštini obilježen je i Dan drugih ratnih jedinica sa područja Ribnika i Ključa. U znak sjećanja na njih, služen je parastos, a brojne delegacije položile su vijence na spomen obilježja. Kroz redove 17. lake pješadijske brigade, tokom proteklog rata, prošlo je oko četiri i po hiljade boraca iz Ribnika i Ključa. Ova brigada bila je interventna, uvijek prisutna na ratištima na kojima je bilo najteže. Petar Arambašić, komandir druge čete prvog bataljona 17. brigade, kaže da je ova brigada prošla sva ratišta u Srpskoj. –













