
Obilježeno 24 godine od formiranja Osmog odreda Specijalne brigade policije
U Istočnom Sarajevu danas je obilježeno 24 godine od formiranja Osmog odreda Specijalne brigade policije Republike Srpske. U Hramu Svetog Vasilija Ostroškog na Veljinama služen je parastos poginulim pripadnicima ovog odreda, a kod spomen-obilježja kod Policijske stanice u Istočnom Sarajevu položeni su vijenci i cvijeće. Ratni komandant Osmog odreda Secijalne policije Branislav Okuka istakao je da je sabornost i jedinstvo, herojstvo i junaštvo sarajevskih Srba vječno u temeljima Republike Srpske. “Ponosni smo što smo dio Specijalne brigade policije koja je od Trebinja do Novog Grada branila svaki pedalj ove zemlje i učestvovala u svim značajnijim bitkama za Srpsku”, rekao je Okuka. Načelnik Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo Srpko Kosorić podsjetio













