
Почели “Петровдански дани”
Подсјећањем на српска страдања у и око Сребренице у посљедњем рату, посебно на Петровдан 1992. године, у овом мјесту вечерас је почела меморијална манифестација “Петровдански дани”. Након отварања и обраћања предсједника Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Сребренице Младена Грујичића, приказан је документарни филм “Дјеца” бањалучког режисера Дениса Бојића, снимљеног у продукцији Радио-телевизије Републике Српске, а који је награђиван на више међународних фестивала. Филм је документарна прича о српском страдању у посљедњем рату и говори о четири од укупно 36 српских породица које су остале без троје и више дјеце у току рата. У филму родитељи погинуле тројице браће Жутић из Густовара код Мркоњић Града, тројице браће












