
Свједоци: Жилић распоређивао затворенике у живи штит
На суђењу за злочине почињене над српским и хрватским цивилима на подручју Коњица, свједоци Тужилаштва БиХ потврдили су да их је током заробљеништва у објекту “Мусала” тукао оптужени Едхем Жилић. “Жилић ме је ударао кундаком, рукама и ногама по цијелом тијелу. Кад је завршио Жилић, наставио је стражар Маца”, испричао је заштићени свједок С-2. Свједок је навео да је у заточенички објекат “Мусала” у Коњицу доведен крајем априла 1993. године, када је ухапшен са групом људи у селу у којем је боравио са мајком и двије сестре. Како је навео, тада је имао 17 година. “Ухапшен сам у цивилној одјећи, без икаквог наоружања. Мене је отац пријавио у Хрватско вијеће













