
Hrvatske vlasti da pognu glavu i da se odreknu ustaštva
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović poručio je ministru spoljnih poslova Hrvatske Miri Kovaču da bi hrvatskim vlastima bilo mnogo bolje da se odreknu ustaške prošlosti i pognu glave pred nevinim srpskim žrtvama, nego što slave najstrašnije zločine i logore koje pamti Evropa. “Potpuno je neverovatno da bilo koji predstavnik hrvatske vlasti na bilo koji način brani, opravdava ili relativizuje ove monstruozne zločine koji su počinjeni nad srpskim narodom. Još više zabrinjava što im smetaju reči Aleksandra Vučića da Srbija više nikada neće dozvoliti da Srbi budu istrebljivani i bacani u jame, te da se plaše koljača i ubica”, istakao je Stefanović. On je, reagujući na posljednju izjavu hrvatskog ministra,













