
U Banskom dvoru izložba “Eparhija banjalučka u Drugom svjetskom ratu”
U Banskom dvoru (salon bana Svetislava Tise Milosavljevića) će, 14. decembra u 14.00 časova, biti otvorena izložba arhivskih dokumenata pod nazivom “Eparhija banjalučka u Drugom svjetskom ratu 1941–1945 – mučeništvo Srpske pravoslavne crkve u Bosanskoj krajini”. Izložbu je priredio Arhiv Republike Srpske u saradnji sa Arhivom Srpske pravoslavne crkve i Muzejom žrtava genocida iz Beograda, a biće prikazani dokumenti iz više arhivskih fondova i zbirki. Izložbu arhivske građe prati knjiga/zbornik dokumenata “Svjedočenja o zatiranju – prilozi za istoriju stradanja Srba Eparhije banjalučke 1941.godine”. Ova značajna izložba i knjiga plod su jednogodišnje saradnje ove tri institucije. Autori izložbe i knjige su istoričari i arhivisti Bojan Stojnić, Radovan Pilipović i Veljko Đurić













