
Осуда дивљања хрватских десничара
Демократски савез Срба у Хрватској најоштрије осуђује суботње дивљање хрватских десничара у Загребу и говор мржње према припадницима српске заједнице и свим цивилизованим хрватским грађанима са антифашистичким увјерењима. “Иако је ријеч о политичким маргиналцима који привлаче пажњу на себе, њихове активности су опасне јер трују јавни простор и одржавају на снази атмосферу тензија и искључивости, те могу утицати и на изазивање појединачних инцидената, нарочито у осјетљивијим међунационалним срединама”, саопштено је из Демократског савеза Срба. У овом савезу очекују да правосудне институције најоштрије санкционишу овакво понашање и демонстрирају политику нулте толеранције у заштити антифашистичких вриједности. Аутохтона – Хрватска странка права /А-ХСП/ организовала је у суботу, 17. децембра, протест у центру Загреба












