
„Када бог зажмури“ – потресна сведочанства о Рацији
Представљање књиге „Када бог зажмури“, професорке социологије из Новог Сада Марије Васић, одржава се у данас, 23. јануара с почетком у 19:30 часова у Свечаној сали Јовине гимназије. Ову књигу чини збирка кратких прича насталих на основу архивске грађе и сведочења о судбинама Новосађана, Срба и Јевреја, за време окупације Новог Сада током три стравична дана Рације и депортације. Описана су страдања на различитим местима у граду, местима којима свакодневно пролазимо, која су остала необележена и заборављена – Милетићева улица, Успенско гробље, Штранд, НАК-ово игралиште,… – Књига је написана у поводу 75 година од Рације као спомен невиним жртвама, да се пренесе генерацијама, да се не заборави и не понови













