
Степинац на погрешној страни историје
Како је могуће да нечија биографија продукује материјал и злочинца и свеца? Да ли су његове присталице и опоненти толико ушанчени у својим рововима мишљења да је било какав дијалог беспредметан или га неки чак и славе управо због злочина који му се приписује? Неспорно је да је Степинац контакте с Павелићем одржавао док је Југославија још увек била у рату са Немачком. Такође, више пута је јавно у панегиричким беседама славио Павелића и НДХ. Након што је у Хрватској забрањено ћирилично писмо и затворене све школе СПЦ, Степинац у својим белешкама као позитивну особину Павелића истиче да у свему иде наруку Римокатоличкој цркви, као и да неће толерисати СПЦ.












