
Logoraši brane ustaški pozdrav “Za dom spremni!”
Hrvatski logoraši iz ratova devedesetih godina prošlog vijeka zalažu se da ustaški pozdrav “Za dom spremni!” ne bude više osporavan i tvrde da je on, zapravo, pozdrav Hrvatskih odbrambenih snaga /HOS/ i hrvatskih boraca iz posljednjih ratova. Oni okrivljuju zastupnike SDP-a da u Saboru pokušavaju da “kriminalizuju pozdrav `Za dom spremni!`, koji je korišten u domovinskom ratu, njegovim izjednačavanjem sa ustaškim pozdravom koji se koristio tokom Nezavisne Države Hrvatske /NDH/”. Logoraši tvrde da je pozdrav “Za dom i poglavnika spremni!” bio ustaški pozdrav, a “Za dom spremni!” samo – “kraća izvedenica”. Njima je neprihvatljivo da “neki pojedinci u hrvatskom društvu” gledaju na aktuelna društvena događanja iz konteksta 1945. godine, uprkos,











