
Логораши бране усташки поздрав “За дом спремни!”
Хрватски логораши из ратова деведесетих година прошлог вијека залажу се да усташки поздрав “За дом спремни!” не буде више оспораван и тврде да је он, заправо, поздрав Хрватских одбрамбених снага /ХОС/ и хрватских бораца из посљедњих ратова. Они окривљују заступнике СДП-а да у Сабору покушавају да “криминализују поздрав `За дом спремни!`, који је кориштен у домовинском рату, његовим изједначавањем са усташким поздравом који се користио током Независне Државе Хрватске /НДХ/”. Логораши тврде да је поздрав “За дом и поглавника спремни!” био усташки поздрав, а “За дом спремни!” само – “краћа изведеница”. Њима је неприхватљиво да “неки појединци у хрватском друштву” гледају на актуелна друштвена догађања из контекста 1945. године, упркос,











