
Бојан Арбутина: Извештај са семинара Teaching about the Shoa and Antisemitism, Јерусалим
У меморијалном комплексу Јад Вашем (Јерусалим, Израел), у периоду од 1. до 19. јула 2018. године одржан је међународни семинар под називом Teaching about the Shoa and Antisemitism, организован од стране Међународне школе за студије Холокауста у Јад Вашему. Учесници семинара из северне Америке и источне Европе били су у могућности да током семинара присуствују предавањима еминентних универзитетских професора, доктора наука, теолога, филмских и књижевних критичара који су се потрудили да учесницима приближе теме Холокауста и антисемитизма, начине на које учесници могу прићи појединим темама приликом својих истраживања, као и проблеме са којима се могу сусрести. Структура семинара садржала је три основне компоненте: академску, педагошку и експерименталну. У оквиру академског дела предавачи












