
Ništa od spomen-ploče ustaškom koljaču
Otočac bez table posvećene Juri Francetiću Najavljeno postavljanje ploče ustaškom koljaču Juri Francetiću, koje je trebalo da bude u nedelju u Otočcu, biće sprečeno, potvrđeno je “Novostima”. U kabinetu predsednika Sabora Gordana Jandrokovića kažu da bi postavljanje ploče kojom se veliča ustaštvo bilo suprotno Ustavu Hrvatske. – Reč je o potpuno neprihvatljivom i nedopustivom postupku i oštro osuđujemo svako veličanje ustaškog pokreta. Ta ploča ne sme da bude postavljena – tvrdi šef parlamenta Gordan Jandroković. Iako su organizatori najavili da su uputili poziv predsednici Kolindi Grabar Kitarović i premijeru Andreju Plenkoviću, nikom od hrvatskih političara nije ni na kraj pameti da učestvuje u takvoj ustaškoj provokaciji. Uostalom, za koji dan










