
Стево Вито свједочио о физичком малтретирању у логору “Силос”
Некадашњи полицајац из Сарајева Стево Вито свједочио је данас пред Судом БиХ како је физички малтретиран у логору “Силос” на суђењу осморици оптужених за ратни злочин почињен на подручју Хаџића. Додатни свједок Тужилаштва БиХ говорио је о вишегодишњем заточеништву у логору “Силос”, касарни “Крупа” и Основној школи “9. мај” у Пазарићу. Вито је рекао да је 10. маја 1992. напустио Сарајево и вратио се у село Казине Баре у близини Пазарића, преноси Бирн. Он је навео да су му у кућу 23. маја 1992. дошла два полицајца, Осман и Нихад, и одвели га с двојицом ујака комбијем до Друштвеног дома у Пазарићу на испитивање. – Тражили су од мене да












