
Портал хрватских бранитеља: Тко је допустио четнички дернек у сред Хрватске?!
У склопу манифестације Зелена ноћ, коју организује једини српски клуб на Кордуну НК „Петрова гора“, одржано је традиционално забавно вече у ловачком дому „Муљава“. Манифестацији је присуствовало око 1000 Срба и њихових пријатеља Хрвата, – наводи удружење Савеза Срба из региона. Манифестација Зелена ноћ је већ традиционално окупљање углавном расељених Срба Кордунаша, која се одржава једном годишње у току летњег периода. https://youtu.be/Athjd-_fGB8 Међутим, управо ова манифестација је послужила као повод хрватским екстремистима да изједначе своје неонацистичке и неоусташке марифетлуке са овом манифестацијом као једнаке по тежини јер су тобоже Срби певали четничке песме. Сав прогон и геноцид над Србима на просторима Хрватске као и дивљање неоусташа последњих година, је једнак













