
Znatan broj Srba nestao iz Karlovca, ali život se obnavlja
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da je znatan broj Srba nakon rata i raspada bivše Jugoslavije nestao iz Karlovca, ali da se život u tom gradu obnavlja u mjeri u kojoj je to moguće. Podsjećajući da je Saborni hram Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog bio srušen, Dodik je rekao novinarima da se u Karlovcu obnavlja crkveni i parohijski život, te da je u taj grad danas došao da podrži Srpsku pravoslavnu crkvu i Eparhiju gornjokarlovačku, u kojoj se slavi krsna slava Sveti Trifun. “Došao sam na poziv Njegovog preosveštenstva episkopa gornjokarlovačkog Gerasima kako bih sa sveštenstvom i vjernicima podijelio taj važan trenutak. Ovdje sam da budem s njima,













