
О ПРОГРАМУ УРЕЂЕЊА СПОМЕН-ПОДРУЧЈА “ДОЊА ГРАДИНА”
Народна скупштина Републике Српске /РС/ разматрала jе данас Приjедлог програма уређења Спомен-подручjа “Доња Градина”, чиjа jе основна идеjа да jе град мртвих жив, односно да се Градина доживи, прођу њене стазе и изгради лични однос према Градини коjа се налазила у систему бившег jасеновачког логора. Програмом jе предвиђено уређење централних обjеката управе, музеjа, истраживачког центра и вjерских обjеката за Србе, Јевреjе и Роме у средишњем диjелу Мемориjалног комплекса “Доња Градина”. Програмом jе предвиђено и уређење гробних поља, прилазног платоа, макета, административног и образовног центра са техничким блоком, споменика жртвама и дjеци, куће Пере Вукића, локалитета “Скела”, фабрике сапуна и пруге, те заштита “Тополе ужаса”. Министар просвjете и културе РС Антон













