fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Представљен роман „У Сјећању на заборав“

У Библиотеци „Филип Вишњић“ у Бијељини вечерас је представљен роман „У сјећању на заборав“ са којим је аутор Саша Кнежевић ове године освојио трећу награду на конкурсу „Златна сова“, што је најпрестижнија књижевна награда у Републици Српској.

Роман "У сјећању на заборав"
Роман „У сјећању на заборав“ Саше Кнежевића

Саша Кнежевић рођен је 1971. године у Сарајеву, завршио је општу књижевност у Новом Саду, докторирао на Филозофском факултету на Палама 2007. године, гдје ради као ванредни професор Србистике.

Аутор каже да је желио да напише роман за дјецу о времену посљедњег рата и послије рата, јер сматра да, како вријеме пролази, дјеца имају потпуно искривљен угао посматрања ратних дешавања.

„Ми Срби као народ све своје трауме и најтеже дане које смо преживјели врло лако заборављамо, склањамо их у страну, да се не би неком замјерали“, рекао је Кнежевић.

Због тога су дјеца остала јунаци овог романа за одрасле.

Према ријечима Кнежевића, књига говори о дјеци која су неубиљежене цивилне жртве рата, о изгубљеним душама и о кривици за појединачне судбине све дјеце која су у рату остала без родитеља и без љубави.

На промоцији у Бијељини предсједник бијељинске подружнице Удружења књижевника Републике Српске Јелина Ђурковић рекла је публици да о књизи „У сјећању на заборав“ говори као читалац, јер је читајући овај роман лијечила личне трауме из рата и времена до данас.

„Имамо роман који готово на документаран начин свједочи о свему кроз шта је у посљедњем рату прошла српска породица, заједница и српски народ, књигу која је лијек за те трауме“, оцијенила је Ђурковићева.

Она је поручила да је човјек на путу оздрављења када се на свој рачун насмије и тако се одупре траумама и несрећама.

Роман „У сјећању на заборав“ објављен је у издању Завода за уџбенике и наставна средства у Источном Сарајеву.

 

Извор: srna

 

Везане вијести:

Вечерас у Бањалуци – Промоција књиге „Судбина Крајине“

Промовисана књига „Сребренички круг“ Драгана Вујичића

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: