arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Zoran Stanković – vještak odbrane generala Mladića

General Ratko Mladić

Patolog Zoran Stanković svjedočiće umjesto pokojnog profesora Dušana Dunjića kao vještak odbrane generala Ratka Mladića na suđenju u Haškom tribunalu u dijelu optužnice koji se odnosi na Srebrenicu, izjavio je za Srnu advokat Branko Lukić.

On je naveo da je Stanković prihvatio da završi ono što je Dunjić započeo i već je postavljen od Haškog tribunala kao vještak odbrane za forenzičku patologiju.

Lukić kaže da je odbrana generala Mladića bila prisiljena da poslije Dunjićeve smrti razmisli o novom vještaku koji bi eventualno dopunio ili samo predstavio njegov rad i ističe da je Stanković adekvatna i kvalitetna zamjena.

On je napomenuo da je već bilo planirano da Stanković da iskaz u dijelu optužnice protiv generala Mladića koji se odnosi na mjesto Tomašica u okolini Prijedora.

„Pre nego što profesor Stanković dođe ovde da svedoči, mora da završi posao, ne samo u tom glavnom delu, već i u vezi sa Tomašicom. Nadamo se da će njegovi radovi biti gotovi negde do kraja decembra“, rekao je Lukić.

Prema njegovima riječima, odbrana očekuje da bi Stanković mogao da svjedoči pred Haškim tribunalom već krajem januara „ukoliko Tužilaštvo prihvati skraćene rokove“.

„Nesrećan splet okolnosti primorao nas je da mislimo o drugom stručnjaku, ali suđenje mora da se privede kraju, general Mladić mora da dobije adekvatnu odbranu. Uprkos tome što osećamo duboku tugu zbog gubitka profesora Dunjića, primorani smo da naš posao nastavimo i pod ovim okolnostima“, rekao je Lukić.

Patolog Dušan Dunjić, pronađen je mrtav 22. oktobra u hotelu u Hagu, na dan kada je trebalo da da iskaz kao vještak na suđenju generalu Ratku Mladiću u Haškom tribunalu u dijelu optužnice koji se odnosi na događaje u Srebrenici.

Zoran Stanković trenutno je predsjednik Koordinacionog tijela za jug Srbije.

 

Izvor: srna

 

Vezane vijesti:

Kanadski general na suđenju Mladiću: Granata na Markale ispaljena sa položaja Armije BiH

Sumnjiva smrt patologa Dunjića, Holanđani počeli saslušanja!

Svjedok o granatiranju Markala

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Izdavačka djelatnost

  Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske broj 07.030-053-162-5/10 od 22.02.2010. god.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​