arrow up

Podijelite vijest:

SRPSKE ЖRTVE UBIJENE U MIRU

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/nestali-kosovo.jpg

BEOGRAD, 7. OKTOBRA /SRNA/ – Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih Srba na Kosovu i Metohiji saopštilo je da su srpske žrtve, za koje se pretpostavlja da su u otkrivenoj masovnoj grobnici kod Đakovice, pripadnici terorističke OVK ubili u miru, a ne u oružanim sukobi na Kosovu i Metohiji.

Predsjednik Udruženja Simo Spasić rekao je da ne može da govori detalje o ovoj grobnici, za koju se pretpostavlja da sadrži tijela ubijenih Srba iz logora OVK “Likovac”, da ne bi bila uništena kao ona sa “otetim belaćevskim rudarima”.

On je dodao da je od srpskog tužilaštva dobio informaciju da se možda u ovoj masovnoj grobnici kod Đakovice nalazi i tijelo njegovog brata Жarka Spasića, koji je otet kao civil.

“Nas porodice boli ako se pokaže tačnim svedočenje Albanca, koji je dao tu lokaciju, da se među tim leševima nalaze i oni iz logora “Likovac”, izjavio je Spasić ispred “Srpskog zida plača” sa fotografijama više od 2.000 srpskih žrtava, koji je ovo udruženje postavilo preko puta srpskog Tužilaštva za ratne zločine.

Spasić je istakao da nije tačna informacija tužilaštva Euleksa da se u toj masovnoj grobnici nalaze samo tijela Srba koji su učestvovali u oružanim sukobima na Kosovu i Metohiji, već napominje da su svi koji su se bili u logoru “Likovac” bili kidnapovani u miru, na radnim mjestima, kao njegov brat.

On je poručio da će porodice srpskih žrtava i dalje da se bore i traže pravdu da budu kažnjeni zločinci koji su krivi za ubijanje Srba na Kosovu i Metohiji.

Spasić je istakao da je tužilaštvu Euleksa poznato ko je držao logor “Likavac”, koji je bio “pod komandom Fatmira Ljimaja, Krasnićija i Tačija”.

“Očekujemo da Tužilaštvo Euleksa konačno podigne optužnicu protiv onih koji su odgovorni za oduzimanje života našim najmilijim”, rekao je novinarima Spasić.

On je dodao da porodice srpskih žrtava očekuju da Euleskov sud i tužilaštvo konačno zločince privedu pravdi, jer porodice čekaju i žive u paklu već 16 godina.

“Biće nam lakše ako po toj optužnici odgovaraju i za komandnu odgovornost oni koji su vodili OVK. Nećemo se smiriti dok svi ne budu procesuirani. Znamo da su klali i ubijali naše najmilije i kako da prihvatimo da su oni sada postali premijeri”, zapitao je Spasić.

Majka poginulog srpskog vojnika Lozanka Radojčić rekla je da postoji mnogo srpskih majki koje čekaju da im se vrate sinovi i pozvala je srpske vlasti da ne ćute o žrtvama među srpskim vojnicima koji su ubijeni na Kosovu i Metohiji.

“Tražimo od vlasti da se isto kao što se za druge slučajeve provodi ekspresna istraga i suđenje, tako provede i za vojnike koji su ubijeni na Kosovu. Tražimo da ih porodice sahrane, da im se duše smire”, istakla je Radojčićeva.

Tužilaštvo za ratne zločine Srbije i Tužilaštvo Euleksa provjeravaju informacije o postojanju masovne grobnice srpskih žrtava u selu Piskota, opština Đakovica, gdje se, kako se pretpostavlja, nalaze posmrtni ostaci žrtava zločina pripadnika OVK u logoru “Likovac”.

Tužilaštvo Euleksa naredilo je ekshumaciju, autopsiju i identifikaciju eventualnih posmrtnih ostataka na ovoj lokaciji.

Izvor:http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna.png

Vezane vijesti:

ISPITIVANJE MASOVNE GROBNICE SA POSMRTNIM OSTACIMA SRBA

ZAŠTO SE SA ISTOM POSVEĆENOŠĆU NE TRAGA I ZA SRPSKIM ЖRTVAMA

Etničko čišćenje i kulturni genocid na Kosovu i Metohiji: svedočanstvo o stradanju Srpske Pravoslavne Crkve i srpskog naroda od 1945. do 2005. godine

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Rezime

Bez obzira na eventualna reagovanja na ovu knjigu, autor konstatuje jednu tragičnu či­nje­nicu

Vasilije Karan

Banja Luka Kazuje: Koračao sam u koloni koja je vodila u Jase­no­vac. Kolona

Branko Graonić

Rođen 23. novembra 1939. godine u selu Velika Жuljevica, Bosanski Novi Kazuje: Rođen

Danica Praštalo

Rođena 14. marta 1933. godine u selu Aginci, Bosanska Dubica Svjedoči: Davne 1933.

Miloš Ćirić

Rođen 9. aprila 1937. godine u Gornjim Podgradcima, Bosanska Gradiška Piše: Moja sjećanja

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Жepče Kazuje: Moji roditelji

Stojan Stojaković

Banjaluka Svjedoči: Rođen sam u selu Slabinja, Bosanska Dubica 15. 11. 1929. godine

Zorka Delić-Skiba

Rođena 1937. godine u selu Kruharima, opština Sanski Most Svjedoči: Rođena sam 27.

Gojko Lovrić

Rođen 1934. godine u selu Klekovci, Bosanska Dubica, profesor Svjedoči: Ovu istinitu i

Svetozar Rubin

Rođen 20. jula 1940. godine u selu Gornja Omarska, Prijedor Svjedoči: Moj otac

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​