arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Српске ране једнако боле

У селима Сребренице и Братунца обележена 23. годишњица од масакра над Србима

Братунац

12. jул 2015.

СЛУЖЕЊЕМ парастоса жртвама и полагањем венаца на Спомен-плочи на Залазjу код Сребренице, као и другим стратиштима, у недељу jе обележена годишњица страдања Срба овог краjа, коjе су убили припадници Армиjе БиХ под командом Насера Орића.

Само на Петровдан 1992. године, тачно пре 23 године, муслиманске оружане формациjе из Сребренице убиле су 69 мештана села Сасе, Залазjа, Биљаче и Загона. Њихови потомци, комшиjе и приjатељи, као и представници власти РС и удружења страдалих, у недељу су, као и сваке године, изашли на гробља и одали пошту жртвама.

Сећање на страдале Србе из Подриња почело jе литургиjом у Храму Покрова пресвете Богородице у Сребреници, где jе приређена изложба “Страдања у логору Јадовно”. Служби jе присуствовао шеф мисиjе ОЕБС-а у БиХ Џонатан Мур, коjи jе рекао да jе важно поштовати и српске жртве злочина, исто као и муслиманске.

– Била ми jе част да учествуjем у церемониjи поводом 20 година од геноцида у Поточарима. Морамо, међутим, да поштуjемо све страдале, међу коjима су и жртве злочина коjи се догодио пре 23 године – рекао jе Мур.

Венце на спомен-обележjа у Братунцу и селима Залазjе, Биљаче и Сасе положили су изасланици председника Републике Српске, Председништва БиХ и представници општина Сребреница и Братунац. Обележавању су присуствовали и председница ДСС Санда Рашковић Ивић, функционери Српске радикалне странке Вjерица Радета, Зоран Красић и Драган Тодоровић, представници Двери и организациjе “Образ”.

После парастоса на гробљу у Залазjу они су нагласили да су прве жртве у Подрињу биле српске.

Извор: НОВОСТИ

 

Везане виjести:

Братунац: Наша истина jош чека правду – Jadovno 1941.

ПРИСУСТВОМ ИСКАЗАТИ ЗАХВАЛНОСТ УБИЈЕНИМ СРБИМА …

ВЕЛИКЕ МАНИПУЛАЦИЈЕ ЛИСТАМА НЕСТАЛИХ, ПОСЕБНО ПОСЛИЈЕ ПАДА СРЕБРЕНИЦЕ

Подриње – Јадовно 1941

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​